5 tipov, ako nájsť dokonalé svadobné šaty

5 tipov, ako nájsť dokonalé svadobné šaty

Jedným z bodov pri plánovaní svadby, pre nevestu hádam najdôležitejším, je voľba svadobných šiat. Nevesty majú dnes na výber z nespočetného množstva svadobných šiat rôznych značiek, materiálov, strihov, farieb či dĺžok. Výber skutočne nie je jednoduchý. Určite si položíte otázku, ktoré šaty sú pre vás tie naj. 

Predtým, ako si vyberiete tie pravé svadobné šaty, v ktorých budete mať vytúžený look pred oltárom, je potrebné zamyslieť sa nad niekoľkými ďalšími elementmi, ktoré váš výber môžu ovplyvniť, ale aj uľahčiť. 


Ročné obdobie

Toto je prvá vec, nad ktorou sa treba zamyslieť pri výbere svadobných šiat. Pokiaľ je vaša svadba naplánovaná na leto, ľahučké šaty zo vzdušných materiálov, krátky rukáv či dĺžka šiat budú určite lepšou voľbou ako svadobné šaty z hrubších látok s dlhým rukávom. Svadbu by ste si mali užiť, preto si vyberajte tak, aby ste sa cítili krásne, no myslite aj prakticky.


Miesto

Mnoho svadobných obradov sa koná v kostole. Preto treba myslieť na to, že by nevesta nemala odhaľovať príliš veľa zo svojho tela. Siahnite po šatách, ktoré spĺňajú toto kritérium. Dnes už nájdete mnoho šiat bez výstrihov alebo s výstrihom, ktorý vás odhalí len decentným spôsobom. Na druhej strane, ak sa rozhodnete pre obrad v letných mesiacoch napríklad na záhrade, dlhé rukávy asi nebudú vhodnou voľbou.


Štýl svadby

Plánujete svadbu v interiéri alebo exteriéri? Bude to malá svadba v kruhu najbližších alebo veľkolepá svadba s veľkým počtom hostí? Takéto otázky zohrávajú veľkú úlohu pri určovaní druhu šiat, ktoré by ste si mali obliecť. Samozrejme, je to váš svadobný deň a môžete si obliecť čokoľvek, čo sa vám páči, no určite budete súhlasiť s názorom, že jednoduché šaty v letnom štýle ušité z ľanu nebudú vhodné na okázalú svadobnú hostinu v luxusnom priestore reštaurácie.


Rozpočet

Ďalším aspektom, ktorý môže obmedziť alebo ovplyvniť výber svadobných šiat, je rozpočet. Extravagantná svadobná róba s ručne vyšívanými kryštálmi sa nebude radiť k tým najlacnejším možnostiam. Ak je váš rozpočet obmedzený, môžete siahnuť po iných spôsoboch, akými si zadovážiť svadobné šaty. Jedným z nich je aj stále viac obľúbený nákup svadobných šiat zo second handu. Svadobné šaty sú väčšinou použité len raz počas svadobného dňa, sú nepoškodené - ako nové a dokonca za lepšie ceny. 


Typ postavy

V neposlednom rade by ste si mali vybrať také svadobné šaty, ktoré sa hodia vašej postave. Obtiahnuté šaty v štýle morskej panny môžu na vašej obľúbenej celebrite vyzerať bezchybne, ale nemusia sedieť vašej postave alebo sa v nich nebudete cítiť pohodlne. O tom, aký model svadobných šiat je dobré zvoliť pre jednotlivý typ postavy, si môžete prečítať v našich krátkych sprievodcoch siluetami svadobných šiat.


Tiež sa vám môže páčiť