Siluety A-Línia a Princezná

Siluety A-Línia a Princezná

Naplánovať svadbu je náročné a svadobných príprav je skutočne veľa, ale povedzme si úprimne, prvé, na čo každá žena po požiadaní o ruku pomyslí, sú svadobné šaty. Je to prirodzené, každá z nás túži byť počas svojho najdôležitejšieho dňa najkrajšou nevestou a mať nádherné svadobné šaty. Myšlienky „tancujú“ a intenzívne si predstavujete, ako v celej svojej kráse vstupujete medzi svadobných hostí a kráčate k oltáru povedať svoje áno. Prvý dojem je určite dôležitý, ale pri výbere šiat je vo veľkej miere potrebné prihliadať aj na ich funkčnosť. Svadobné šaty musia dokonale vyhovovať vášmu typu postavy a musíte sa v nich cítiť maximálne pohodlne. Chcete byť predsa spokojná a usmiata nevesta, nie?

Nákup svadobných šiat je bezpochýb najväčším zážitkom a potešením svadobného plánovania. Pred jeho zrealizovaním vám odporúčam postaviť sa k výberu šiat zodpovedne, lebo vhodná silueta šiat je skutočne dôležitá.

Každá disponujeme iným typom postavy a na našom ženskom tele máme partie, ktoré chceme zvýrazniť, a taktiež problémové partie, ktoré potrebujeme šikovne zakryť.

Preto som pre vás pripravila krátkeho sprievodcu 6 najobľúbenejších siluet svadobných šiat, ktorý je rozdelený do 3 častí. Verím, že vám pomôže nájsť vysnívané svadobné šaty, ktoré najlepšie vyzdvihnú váš tvar a štýl.


Silueta svadobných šiat - A-Línia

Svadobné šaty v A-Línii sú symbolom jednoduchej elegancie a ženskosti.

silueta-a-linia

Šaty a sukne v A-Línii boli veľmi populárne v 50-tych a 60-tych rokoch a ich popularita vďaka svojej univerzálnosti získala rýchly návrat. Už ako naznačuje názov, A-Línia sa podobá tvaru písmena A. Definuje sa priliehavým vŕškom (s rukávmi, na ramienka, korzet), ktorý sa veľmi jemne rozširuje od pásu smerom nadol. Prirodzene zvýrazňuje dekolt, lemuje úzky pás a šikovne zakrýva boky a spodnú časť tela. Svadobné šaty v A-Línii sú nadčasové, takže nie je žiadnym prekvapením, že táto elegantná silueta je najobľúbenejšia hlavne preto, že je lichotivá pre nevesty všetkých ženských tvarov a veľkostí. Krásne sa vie prispôsobiť všetkým typom postavy, či už potrebujete opticky predĺžiť, zjemniť šírku ramien alebo zakryť problémové krivky. Krásnou nevestou v nich môžete byť počas celého roka!

Aj napriek tomu, že táto silueta predstavuje klasický štýl, jednoduché úpravy strihu, kombinácie materiálov a vkusné zdobenia ju môžu zvýrazniť a dodať neobyčajné čaro. Šaty v A-Línii môžu mať akúkoľvek dlhú vlečku.

Špeciálne vlastnosti: Priliehavý vŕšok a obopínajúci úzky pás, ktorý sa jemne rozširuje smerom nadol do tvaru písmena A.

Výhody: Silueta je univerzálna, pohodlná a ako jediná vhodná pre všetky typy postáv. Najmä pre ženy s plnším dekoltom a postavou v tvare hrušky, ktoré potrebujú zakryť problémové krivky v spodnej časti tela.

Nevýhody: Klasická silueta šiat, pre výstrednejšie ženy možno trochu nudná.


Silueta svadobných šiat – Princezná

Silueta Princezná sa považuje za najtradičnejšiu, ale zároveň je rozprávková a rozhodne najviac očarujúca.

silueta-princeznaKeď ste snívali o svojom svadobnom dni ako malé dievča, je pravdepodobné, že ste vo svojom sne kráčali k oltáru v krásnych bielych šatách s mohutnou sukňou ako princezná v rozprávke. Ak o tom snívate aj teraz, možno práve vaša svadba je tá správna príležitosť. Koľkokrát budete mať vo svojom dospelom živote možnosť byť princeznou?

Silueta Princezná pozostáva poväčšine z prispôsobeného pevného korzetu a objemne vrstvenej sukne, ktorá sa rozširuje v páse. Dá sa povedať, že po individuálnych úpravách lichotí všetkým typom postáv. Kontrast - priliehavý vŕšok a objemná sukňa vyzerá obzvlášť dobre na štíhlych alebo vysokých postavách, pretože dáva ilúziu dokonalých kriviek. Je taktiež skvelá pre postavu v tvare hrušky, nakoľko krásne zoštíhľuje pás a šarmantne zakrýva menšie nedostatky v spodnej časti tela. Túto siluetu majú v obľube aj nevesty s plnším dekoltom. Väčší dekolt spolu s objemnou sukňou totiž vytvárajú vyvážený pomer. Pozor by si však mali dávať nižšie ženy, ktoré môže objemná sukňa skrátiť a nepekne zaguľatiť.

Dnes si môžete vybrať zo širokej škály modelov ušitých z rôznych kombinácií látok, od jednoduchých čistých materiálov cez sieťovinu, tyl, až po drahé luxusné tkaniny zdobené perličkami, čipkou či ozdobnými kamienkami. Určite si svoje vysnívané šaty nájde každá nevesta, ktorá sa chce obliecť do tejto krásnej siluety.

Špeciálne vlastnosti: Prispôsobený priliehavý vŕšok a zadefinovaný pás, ktorý prechádza do bohato vrstvenej sukne.

Výhody: Silueta vytvára krásnu figúru presýpacích hodín. Je vhodná takmer pre všetky typy postáv, najmä však pre štíhle vysoké ženy, ženy s plnším dekoltom, a tiež pre postavu v tvare hrušky. Pri tomto type šiat si môžete zvoliť pohodlnú obuv, ktorá bude skrytá pod mohutnou sukňou.

Nevýhody: Ak sa chcete na tanečnom parkete vyblázniť, musíte rátať s jemne obmedzenou pohyblivosťou pri tanci.


V prvom článku sme si prestavili 2 všeobecne najobľúbenejšie siluety šiat. V ďalšom článku sa zameriame na ďalšie 2 – silueta Rovná línia a silueta Fit & Flare.

Tiež sa vám môže páčiť