Siluety Trumpet a Morská Panna

Siluety Trumpet a Morská Panna

Proces hľadania a výberu svadobných šiat je pre budúcu nevestu vzrušujúci, no zároveň stresujúci. Povedzme si úprimne, nie je to vždy tak jednoduché a magické ako vo filmoch. Fantázia skombinovaná so ženskými snami sa môže krásne vyblázniť pri výbere detailov - farba, materiály, typy výstrihov, štýl čipky či dĺžka svadobných šiat. Detaily sú veľmi dôležité, ale v prvom rade musíte upriamiť pozornosť na fakt, ktorý je daný a nezameniteľný – na váš typ postavy. Výber správnej siluety šiat je skutočne najpodstatnejší, svadobné šaty musia na vašej postave sedieť ako uliate.

Ak ste náhodou nepostrehli, v prvej a druhej časti nášho krátkeho sprievodcu siluetami svadobných šiat sme sa podrobnejšie venovali štyrom siluetám svadobných šiat: Silueta A-Línia, Silueta Princezná a Silueta Rovná línia, Silueta Fit & Flare. Posledná 3. časť sa zameriava na veľmi podobné a často vzájomne zameniteľné siluety svadobných šiat – na Siluetu Trumpet a Siluetu Morská panna.


Silueta svadobných šiat – Trumpet

Silueta Trumpet je ženská silueta vytvárajúca krásny tvar presýpacích hodín. Predstavuje pôvab a eleganciu.

silueta-trumpetRozdiel medzi stále obľúbenejšími siluetami Trumpet a Morská panna je veľmi malý, preto si ich nevesty často mýlia. V oboch prípadoch je základ rovnaký – priliehavý korzet obopínajúci prsia, pás a boky, ktorý prechádza k sukňovej časti. Kľúčovým rozdielom je miesto, kde sa sukňa svadobných šiat začína rozvetvovať. V prípade siluety Trumpet sa sukňa krásne a s ľahkosťou otvára v polovici stehna do tvaru zvonu trúbky, čo umožňuje neveste bezproblémový pohyb. Dokonca aj pri tancovaní vyzerá točiaca sa sukňa očarujúco!

Silueta Trumpet je úžasná možnosť pre vyzdvihnutie ženskej postavy v tvare presýpacích hodín!

Áno, tento štýl šiat je skvelou voľbou pre nevesty, ktoré chcú zvýrazniť práve svoje krivky. Dôležité je však cítiť sa pohodlne. Pri tejto siluete si treba uvedomiť, že skutočne ukazuje kontúry ženského tela, preto sa všeobecne najviac odporúča štíhlejším postavám s menším pásom. Malé drobnosti sa však dajú kamuflovať. Preto ak sa obávate, že váš pás práve nie je úplne vo forme, pridajte farebnú šerpu alebo ozdobný opasok a vytvoríte tak ilúziu nádherného ženského tvaru presýpacích hodín. Prípadne ak potrebujete vytvoriť ilúziu kriviek, vyhrajte sa s detailmi na bokoch a hrudníku. Postavám v tvare hrušky a jablka sa táto silueta neodporúča.

Špeciálne vlastnosti: Pôvabná silueta zvýrazňujúca ženské krivky! Všeobecne sa považuje za akýsi zlatý stred medzi siluetou Morská panna a siluetou Fit & Flare.

Výhody: Najvhodnejšia pre štíhlejšie postavy s menším pásom, ideálne pre typ postavy presýpacie hodiny. Silueta postavu predlžuje a robí trup dlhší a štíhlejší.

Nevýhody: Neodporúča sa pre postavy v tvare jablka a hrušky.


Silueta svadobných šiat - Morská panna/Rybí chvost

Okázalá silueta vyzdvihujúca ženské krivky. Elegantná, no zároveň odvážna a sexi.

silueta-morska-pannaSilueta Morská panna/Rybí chvost je skvelá voľba pre sebavedomé nevesty, ktoré sa nehanbia a chcú ukázať svoje ženské krivky luxusným a možno jemne koketným spôsobom. Svadobné šaty tejto siluety sú tvarované presne tak, ako to naznačuje ich názov. Krásne sledujú a lemujú obrysy ženského tela od vrchnej časti cez zúžený pás, boky a stehná až po oblasť kolien, kde sa sukňa dramaticky otvára. Výsledkom je veľmi sexi a očarujúci štýl, ktorý dokonale zvýrazňuje ženské krivky.

Táto odvážna silueta je vhodná pre štíhlejšie ženy, či už vysoké alebo nízke. Podobne ako pri siluete Trumpet, aj silueta Morská panna/Rybí chvost je najviac vhodná pre typ postavy presýpacie hodiny. Šaty sa neodporúčajú nevestám s plnšími krivkami. Ak napriek všetkému túžite svoje krivky ukázať, netreba sa báť a táto odvážna silueta je pre vás, sebavedomú ženu, ako stvorená! Pri zvažovaní tejto siluety však majte na pamäti, že najdôležitejšie je cítiť sa počas vášho veľkého dňa pohodlne. Môžete mať pre tento typ šiat ideálnu postavu a možno aj nie, ale ak sa necítite prirodzene, nestojí to za nútenú okázalosť. Aj keď sa silueta Morská panna/Rybí chvost považuje za ultra ženskú a odvážnu, rovnako sa hodí na formálnu aj menej formálnu svadbu. Formálnejšie môžete vyzerať použitím dlhého závoja či dlhej vlečky. Pri menej formálnej svadbe sa stačí vyhrať s doplnkami, výšivkami či aplikáciami – možnosti sú nekonečné.

Špeciálne vlastnosti: Očarujúca a odvážna silueta pre sebavedomé ženy, ktoré sa nehanbia ukázať svoje krivky. Zvýrazňuje prsia, boky a predlžuje siluetu.

Výhody: Vhodná pre vysoké či nízke nevesty štíhlejšej postavy. Najviac vynikne na ženskej postave v tvare presýpacích hodín.

Nevýhody: Neodporúča sa pre plnšie postavy a taktiež pre nevesty, ktoré to rady roztočia na svadobnom parkete.


Krátky sprievodca siluetami svadobných šiat bol určený vám, milé budúce nevesty. Snažila som sa poukázať, že pred výberom a kúpou svadobným šiat je dôležité vedieť, aký typ postavy máte a aká silueta vášmu tvaru postavy najviac vyhovuje. Zapamätajte si, že základom je cítiť sa v svadobných šatách prirodzene a pohodlne. Jemne upozorniť na lichotivé časti vášho tela a minimalizovať pozornosť tam, kde to nie je potrebné.

Verím, že si aj vďaka našim trom článkom venovaným siluetám svadobných šiat vyberiete správne a budete krásna a spokojná nevesta v najkrajších svadobných šatách :-) 

Tiež sa vám môže páčiť