7 tipov, ako predať svadobné šaty cez LALA MARKET

7 tipov, ako predať svadobné šaty cez LALA MARKET

Keď vaša svadba skončí a vrátite sa zo svadobného ošiaľu späť do reálneho života, určite sa popri ďalších záležitostiach zaoberáte otázkou, čo spravíte so svojimi krásnymi svadobnými šatami. Je jasné, že sa v nich doma ešte párkrát povykrúcate, ale povedzme si úprimne, v spoločnosti sa v nich už určite nikdy neukážete. Investovali ste značné množstvo peňazí do vašich svadobných šiat a bola by veľká škoda skrývať ich doma pod posteľou alebo v skrini, keď im môžete dať druhý život.

Online predaj použitých svadobných šiat je u žien stále populárnejší. Má to veľký zmysel z viacerých dôvodov. Možno práve vaše šaty urobia šťastnou nevestu, ktorá by si šaty v plnej cene nikdy nemohla kúpiť. Vďaka raz použitým svadobným šatám si môže užívať svoj veľký deň a vyzerať krásne ako vy. A ani neviete ako a urobíte dobrý skutok. Nie je to krásne? :) Predajom šiat však potešíte aj seba, lebo za peniaze z predaja si môžete kúpiť vec, ktorú plnohodnotne využijete. V neposlednom rade musíme spomenúť, že tento spôsob predaja má aj enviromentálny charakter, pretože posúvanie a opätovné nosenie už používaného oblečenia má obrovský zmysel pri zmierňovaní tvorby módneho odpadu. A to sú zásadné malé krôčiky k ochrane našej krásnej Zeme.


Tipy, ktoré vám pomôžu predať svadobné šaty cez LALA MARKET


1. Profesionálne fotografie sú kľúčové

Pri vytváraní predajnej ponuky svadobných šiat odporúčame použiť len profesionálne fotografie z vašej svadby. Nákup svadobných šiat je emocionálna záležitosť a reálne fotografie sú skvelým spôsobom, ako ukázať svadobné šaty v plnej kráse. Práve vďaka nim budú mať potenciálne kupujúce možnosť lepšie si vytvoriť predstavu, ako by mohli vo vašich šatách vyzerať. Nevesty majú v dnešnej dobe obrovské možnosti pri výbere a kúpe svadobných šiat, preto sa zamerajte na to, čo je na vašich šatách výnimočné. Nezabudnite uviesť zábery z rôznych uhlov a vyzdvihnite detaily, ktoré sú na šatách jedinečné. Verte, že sa vďaka zdôrazneniu detailov dostanú k správnej budúcej neveste. Ak z nejakého dôvodu zo svadby profesionálne fotky nemáte, alebo ich jednoducho nechcete verejne zdieľať, uistite sa, že zverejňujete zábery vysokej kvality. Pridávajte krásne, čisté, reprezentatívne fotky svadobných šiat, lebo skvelé fotografie predávajú svadobné šaty jednoduchšie. Nepridávajte žiadne koláže, screenshoty, vodoznaky či fotografie nájdené na internete, nakoľko sa môžete dopustiť porušenia autorských práv. 


2. Čím viac informácií, tým lepšie

Formulár o šatách je vytvorený tak, aby si nádejná kupujúca mohla vytvoriť čo najdetailnejší obraz o svadobných šatách. Odporúčame vám vyplniť všetky prázdne políčka, zakliknúť všetky potrebné možnosti, aby sa vaše šaty zadelili do všetkých podrobných filtrácií, ktoré nádejná kupujúca pri hľadaní šiat môže na stránke www.lalamarket.sk použiť.


3. Vyčistenie svadobných šiat je nevyhnutné

Je úplne prirodzené, že po svadbe nie sú svadobné šaty čisté a voňavé ako pred ich použitím. Určite sa ukážu nejaké malé škvrny, no hlavne treba rátať zo zašpinením spodnej časti sukne, ktorou väčšinou nevesty nechtiac zametajú podlahu. Čím skôr dáte po svadbe šaty profesionálne vyčistiť, tým lepšie. Myslite na to ako na investíciu, ktorá vám pomôže predať svadobné šaty rýchlejšie. Budúce nevesty, ktoré kupujú použité svadobné šaty, si určite radšej kúpia svadobné šaty, ktoré sú krásne, lesklé a voňavé. A sú za to ochotné aj zaplatiť. Preto urobte všetko preto, aby vyzerali ako nové. Chemické čistenie šiat odporúčame zrealizovať pred ich uvedením do predaja cez LALA MARKET.


4. Spravte si prieskum

V dnešnej online dobe je pomerne jednoduché nájsť predajnú hodnotu vašich šiat. Preto si pred samotným predajom prejdite stránky predávajúce svadobné šaty a zistite, v akej hodnote sa vaše svadobné šaty ponúkajú. Pri nastavení požadovanej ceny prihliadajte na stav šiat, tzn. v ktorom roku boli kúpené, koľkokrát boli použité, či boli čistené, či sú poškodené atď. Sledujte ceny podobných modelov šiat u konkurencie a na základe všetkých spomínaných aspektov žiadajte férovú cenu výhodnú pre vás i pre nádejnú kupujúcu.

Pamätajte, že sa vaše svadobné šaty budú predávať rýchlejšie, ak stanovíte správnu cenu a budete konkurencieschopná. Ak sa pokúsite o cenu príliš vysokú, musíte rátať s tým, že vaše šaty ostanú bez povšimnutia, keďže si ich potenciálna nevesta nájde na inom mieste za nižšiu cenu. Preto nekalkulujte a s predajom nečakajte, lebo čím dlhšie budete čakať, tým sa šaty budú ťažšie predávať. Spravte si prieskum, sledujte konkurenciu, uveďte šaty do predaja za férovú cenu a vaše šance na predaj svadobných šiat budú určite vyššie.


5. Móda sa neustále mení

Je dôležité mať na pamäti, že štýly sa menia a rozhodne sa to týka aj svadobných šiat. Šaty, ktoré sú momentálne absolútne trendy, môžu byť o rok úplne out. Sú častejšie vyhľadávané a prirodzene sa predávajú oveľa rýchlejšie. Pri starších šatách je to s predajom niekedy ťažšie, aj keď to nemusí byť pravidlo, pretože nie každá nevesta má potrebu vydávať sa v svadobných šatách podľa najnovších trendov.

Dobrým pravidlom je pokúsiť sa predať svoje svadobné šaty do 1 roka od svadby. Pamätajte, že svadobné šaty podľa aktuálnych trendov sa predávajú ľahšie!


6. Využívajte čaro sociálnych sietí

Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest - možnosti sú nekonečné. Vaše svadobné šaty by mali byť zdieľané na každej sociálnej sieti, na ktorej ste aktívna. Zdieľajte najkrajšie fotografie vašich svadobných šiat a pridajte k nim krásny a úprimný popis. Na zverejnených fotografiách označte každého, koho môžete – kaderníka, vizážistu, fotografa, družičky, pokojne aj kuchára. Nikdy neviete, kto zháňa svadobné šaty a ku komu sa vďaka jednoduchému označeniu váš príspevok dostane.

Ako sme spomínali v bode č.1, profesionálne obrázky budú predávať vaše svadobné šaty rýchlejšie. A to platí aj pri uverejňovaní na sociálnych sieťach.

Mimochodom, aj my sme aktívni na Facebooku. Pridajte sa k nám :) https://www.facebook.com/lalamarket.sk/


7. Odpovedzte na otázky kupujúcich skôr ako sa opýtajú

Ku krásnym fotografiám svadobných šiat vám odporúčame napísať stručný popis, kde jednoducho a pravdivo napíšete o šatách niečo, čo možno na fotografiách nie je úplne vidno.

Príklad:

Predávate princeznovské šaty s mohutnou sukňou a nájde si ich nádejná kupujúca, pre ktorú sú vaše šaty dokonalé a vysnívané. Problém je však v tom, že budúca nevesta je veľká tanečnica a podľa fotografie si myslí, že to v týchto šatách veľmi na parkete neroztočí. Preto v popise určite spomeňte, že aj napriek mohutnej sukni sú šaty ľahunké a že ste v nich pretancovali celú noc. A nádejná kupujúca hneď nájde odpoveď, ktorú hľadala a ozve sa vám ohľadom kúpy :)

Takisto je veľmi dôležité do popisu zahrnúť akékoľvek zmeny, škody alebo nedostatky, ktoré na ponúkaných šatách sú. Buďte preto pravdivá a úprimná, informujte nevestu nielen o výhodách šiat, ale aj o možných problémoch, aby neostala nepríjemne prekvapená.


Veríme, že vám týchto 7 jednoduchých tipov pomôže pri predaji vašich svadobných šiat. Je krásne vedieť, že vďaka vašim šatám môže byť niekoho svadobný deň dokonalý!

Tiež sa vám môže páčiť